Home » Agent de impregnare – Promat®-Imprägnierung 2000

Agent de impregnare – Promat®-Imprägnierung 2000
Descriere
Promat®-Imprägnierung 2000 este un agent de impregnare fără solvenți, pe bază de silicați pentru hidroizolare. Produsul este gata de utilizare și nu trebuie diluat.
Domenii de aplicare
Promat®-Imprägnierung 2000 poate fi utilizat pentru a obține o suprafață hidrofobă pentru a proteja de ploaie și stropi de apă. Este recomandat în mod special pentru impregnarea plăcilor antifoc PROMATECT®-H, PROMATECT®-L și PROMATECT®-L500, PROMATECT®-AD și PROMATECT®-LS.
Promat®-Imprägnierung 2000 poate fi utilizat pentru a obține o suprafață hidrofobă pentru a proteja plăcile cu silicat și liant de ciment împotriva ploii, umidității cauzate de ploaie și a stropilor de apă. În același timp, impregnarea întărește materialul de bază datorită penetrării sale puternice. Este ideal pentru utilizarea cu plăcile de protecție antifoc PROMATECT®-H, -L, -L500, -AD și -LS.
Plăcile impregnate corespunzător pot fi utilizate în zonele exterioare fără acoperiri suplimentare, cu suprafețe orizontale și înclinate acoperite, de exemplu, cu tablă zincată sau alte măsuri adecvate.
Avantaje
- Hidrofobizare împotriva ploii, umidității cauzate de ploaie și a stropilor de apă
- Utilizarea plăcilor impregnate corespunzător în zonele exterioare fără acoperire suplimentară
- Ideal pentru PROMATECT®-H, -L, -AD, -L500 și -LS
- Difuzia vaporilor de apă pe suprafețele impregnate nu este afectată
- Produs gata pentru utilizare, nu este necesară prepararea
- Randament ridicat, timpi lungi de aplicare
Detalii tehnice
Alcalinitate: aprox. 11 pH
Densitate: aprox. 1.1kg/l
Temperatura de lucru: 5°C – 40°C
Consum: PROMATECT®-H: 0,23 l/m2 | PROMATECT®-L: 0,41 l/m2 | PROMATECT®-L500: 0,50 l/m2 | PROMATECT®-AD: 0,50 l/m2 | PROMATECT®-LS: 0,50 l/m2
Culoare: Albastru deschis
Consistenţă: Fluid
Notă:
Toate valorile fizico-mecanice sunt medii care se bazează pe producţii standard și sunt testate în conformitate cu procedurile interne. Valorile specifice sunt date pentru îndrumare. Cifrele se pot schimba în funcția metodelor de testare utilizate. În cazul în care o anumită valoare are o importanță primordială pentru o specificație, vă rugăm să consultați Departamentul Tehnic SURU
Din aceeasi categorie

Manson pentru cabluri rezistent la foc – PROMASTOP®-IM-CJ21
Manson pentru cabluri rezistent la foc – PROMASTOP®-IM-CJ21 Descriere PROMASTOP®-IM-CJ21 este un manşon antifoc pentru cabluri, intumescent, pe bază de grafit. Domenii de aplicare PROMASTOP®-IM-CJ21

Placă de construcție rezistentă la foc – PROMATECT®-100
Placă de construcție rezistentă la foc – PROMATECT®-100 Descriere Material rezistent la foc, pe bază de silicat de calciu, din PROMAXON®, cu stabilitate structurală, de